Nasza Firma

Wprowadziła w 2014 roku na Polski rynek edukacyjny franczyzę z dużym zielonym ludzikiem. Otworzyliśmy przez ten czas 10 placówek edukacyjnych. Po przejęciu firmy przez obecnego Master franczyzobiorcę pod koniec roku 2018 zajęliśmy się wprowadzeniem kolejnego według nas jeszcze ciekawszego rewolucyjnego projektu edukacyjnego którym jest Genius.

Nasza franczyza w liczbach.

17
Ilość Placówek w Polsce
60
Ilość placówek na świecie
6
Zwrot z inwestycji w miesiącach
30
Miesięczny zysk w tys. PLn

Kim jesteście i jakie macie doświadczenie?Ile kosztuje franczyza?
Koszt naszej franczyzy to od 7500 do 9500 Euro Netto w zależności od wielkości miasta, umowa podpisywana jest na okres 5 lat i w każdym momencie możliwe jest jej zakończenie bez żadnych dodatkowych kosztów.

Na jak długo podpisywana jest umowa franczyzowa i co po jej zakończeniu?
Umowa podpisywana jest na okres 5 lat, po tym okresie możliwe jest przedłużenie umowy na kolejne 5 lat za jedynie 1% wpłaconej wcześniej opłaty franczyzowej.

Gdzie można prowadzić zajęcia Genius?
Zajęcia Genius można prowadzić stacjonarnie lub Online. Do prowadzenia zajęć Genius Stacjonarnie nie jest wymagane specjalne wyposażenie sali. Wystarczy sala od 15-30 m2, ławki dla dzieci i krzesła. Lokal do prowadzenia zajęć Genius można wynająć na godziny na początku prowadzenia działalności, w późniejszym okresie czyli po osiągnięciu w placówce 30-40 uczniów zalecamy wynajem docelowego lokalu z dwoma salami. Lokal ten może być wykorzystywany także do innych zajęć czy prowadzenia innej działalności gospodarczej, jedyne zastrzeżenie to iż nie może on być wykorzystywany do prowadzenia konkurencyjnych kursów dla dzieci (szybkie liczenie, koncentracja itd.)
W przypadku zajęć online dajemy naszym franczyzobiorcom możliwość prowadzenia ich bez rejonizacji czyli nabywając licencję można prowadzić zajęcia Online w każdym miejscu w Polsce, a nawet za granicą. Poprzez tą możliwość mają Państwo proponowania naszych zajęć w miejscowościach gdzie nigdy ze względu na wielkość Miasta/Wsi zajęcia tego typu nie mogły być proponowane. Jest to gigantyczny rynek i jak pokazały czasy pandemii gdzie pozyskaliśmy kolejnych KILKUSET uczniów zajęcia Online dają niesamowitą możliwość szybkiego rozwoju.

Jak wyglądają szkolenia i kto prowadzi kursy?
Franczyzodawca zapewnia szkolenia z zakresu czterech obszarów, sprzedaży kursu rodzicom, marketingu/reklamy, oprogramowania do zarządzania placówką franczyzową i oczywiście szkoleniem z prowadzeniem kursu Genius. Pierwsze trzy szkolenia trwają 3 dni łącznie. Szkolenia z prowadzenia kursów to ok. 5 dni szkolenia z każdego modułu (modułów jest 6), każde szkolenie z danego modułu odbywa się oddzielnie. Szkolenia odbywają się standardowo dla trzech pracowników placówki, możliwe jest jednak ustalenie szczegółów i dopasowanie ich do danej placówki franczyzowej.

Dlaczego kurs Genius jest wyjątkowy i inny niż kursy proponowane na rynku?
Kurs Genius to nie tylko kurs szybkiego liczenia (liczydło), w odróżnieniu od innych konkurencyjnych programów podczas kursu Genius dzieci uczą się także innych niesamowitych umiejętności. Kostka Rubika, pisanie prawą i lewą ręką jednocześnie, szybsze pisanie i czytanie, naukę gry w Szachy, Kaligrafię i wiele więcej. Zajęcia z liczydłem to ok. 50% naszych zajęć.
Wszystkie inne konkurencyjne kursy szybkiego liczenia na PL rynku oferują dzieciom jedynie część naszego kursu czyli szybkie liczenie, niestety sam kurs szybkiego liczenia może po pewnym czasie stać się dla dzieci monotonny dlatego nasz kurs cieszy się takim powodzeniem wśród dzieci. To wszystko powoduje iż tak naprawdę nie boimy się konkurencji ponieważ mamy najlepszy i przede wszystkim NAJCIEKAWSZY dla dzieci kurs dodatkowy.

Czy łatwo jest otworzyć placówkę Genius?
Tak, bardzo łatwo. Jesteśmy w stanie otworzyć placówkę Genius i rozpocząć kursy w dowolnym mieście w PL w ciągu 3-4 tygodni włączając w to wszystkie szkolenia. Od franczyzobiorcy wymagamy jedynie prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej, działalności jednoosobowej, spółki itd. Pomagamy w szukaniu lokalizacji do prowadzenia kursów, w zatrudnieniu pracowników itd. Zapewniamy stronę www, wszystkie materiały reklamowe, pomagamy także ustawić kampanie reklamowe w internecie. Wszystko to redukuje koszty otwarcia placówki i uzyskania szybkich zwrotów z inwestycji.

Jak wygląda wpłata opłaty franczyzowej?
Potwierdzenie biznesu i proces otwarcia placówki wymaga wpłaty 10% kwoty franczyzy, następnie ustalamy sposób spłaty reszty opłaty. Przy wpłacie całości z góry proponujemy rabaty. Istnieje także opcja spłaty opłaty franczyzowej w ratach które jesteśmy w stanie rozłożyć nawet na 10 miesięcy. Oczywiście na opłatę franczyzową wystawiana jest pełna faktura VAT.

Ile czasu muszę poświęcić na prowadzenie placówki Genius jako właściciel?
Przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia placówki Genius wymagamy aby właściciel czynnie uczestniczył w rozwoju placówki. Po osiągnięciu w placówce ok. 50-70 aktywnych uczniów właściciel może jedynie nadzorować pracowników i wymagamy poświęcenia godziny lub dwóch dziennie, istnieje więc możliwość aby prowadzenie placówki Genius było dodatkowym zajęciem.

Ile muszę wydawać na reklamę/promocję placówki miesięcznie?
Wymagamy aby placówka wydawała min. 1 tys zł/miesiąc. Jeśli jednak dany franczyzobiorca będzie zapisywał ok. 8-12 nowych uczniów/miesięcznie wydając mniej wtedy nie będziemy ingerować w koszty reklamowe.

Na co mogę liczyć ze strony franczyzodawcy?
Na pełne wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu i to od samego początku. Mamy duże doświadczenie w otwieraniu i prowadzeniu franczyzowych placówek edukacyjnych. Otwierając z nami swoją placówkę Edukacyjną Genius, my jako franczyzodawcy niejako stajemy się jej współwłaścicielami i zależy nam na jej szybkim rozwoju i na szybkim zwrocie z inwestycji dla franczyzobiorcy.

Dlaczego Genius, a nie inne konkurencyjne programy edukacyjne?

– Jedyna firma na rynku z Polskim kapitałem i rozwiązaniami edukacyjnymi nie bazująca w całości na licencji zagranicznej.
– Stały prosty system rozliczeń bez względu na ilość dzieci w placówce i obrotu franczyzobiorcy.
– Rozwijany program edukacyjny który od dwóch lat cieszy się nie słabnącym powodzeniem u dzieci.
– Trzy programy edukacyjne w cenie jednego, niespotykana na rynku PL oferta gdzie u konkurencji każdy program jest dodatkowo płatny. U nas Genius, Genius Junior i Genius Korepetycje to trzy w jednym.
– Prosta, krótka umowa franczyzowa, jasna dla laika. Prosimy porównać umowy konkurencji i naszą.
– Brak ryzyka biznesowego, brak kar za zerwanie umowy czy odstąpienie od niej.
– Jasne warunki współpracy, wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności przez cały okres trwania umowy.
– Jednorazowa opłata licencyjna bez limitu czasowego i minimalnej kwoty za kontynuacje (1% po każdych 5 latach)
– Możliwość prowadzenia zajęć online bez limitu terytorialnego.
– Proste zasady współpracy bez ukrytych opłat licencyjnych, marketingowych, szkoleniowych, oprogramowania i innych. U nas nie ma żadnych opłat dodatkowych!

Masz dodatkowe pytania?
Z chęcią na nie odpowiemy :), prosimy o kontakt.